Luty 2014 Kosmetyki

Luty  2014  Kosmetyki

You are browsing the site archives by month.

SPA – co to jest i w czym kryje się magia tego zabiegu

Profesjonalne kosmetyki spa posiada każda placówka zajmująca się pielęgnacją ciała i zdrowia pacjentów. Skrót SPA wzięty z łacińskiej nazwy Sanitas per aquam – a oznacza to: zdrowie dzięki wodzie. Odkrycie pozytywnego działania wody na nasze samopoczucie nie nastąpiło nagle. Już w kulturach starożytnych kąpiel była niezbędnym elementem w codziennym życiu, z biegiem czasu stając się rytuałem o dużym znaczeniu obyczajowym.

Woda to symbol życia i świeżości. Wpływa ona pozytywnie na organizm człowieka oraz na jego skórę. Po tym zabiegu można poczuć się młodziej i silniej. Zabieg ten poprawia również witalność naszej skóry. Dzięki temu możemy czuć się odnowionym i odświeżonym. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji ciała i duszy można z dużą siłą i pozytywnym myśleniem pokonać wszelkie czekające nas obowiązki. Uczucie relaksu, wypoczęcia z pozytywnym nastawieniem do życia – każdy chce takim być i każdy ma możliwość bycia takim. SPA sprawia, że jest to możliwe do realizacji. Wspaniałe i niezapomniane momenty relaksu spowodowane kontaktem z wodą są podstawą tej filozofii. Ważne jest to, aby w chwili wybranej na odpoczynek czuć się komfortowo. Świeże powietrze ma fantastyczne elementy relaksujące dzięki czemu można jeszcze bardziej się poczuć komfortowo oraz poczuć odświeżenie. Trzecim bardzo istotnym elementem spokoju jest cisza. Żyjemy w świecie, gdzie jest mnóstwo hałasu. Dlatego w momentach w których się relaksuje ważne jest aby zasmakować ciszy.

Placówki SPA proponują mnóstwo przeróżnych rodzajów zabiegów, które w cudny sposób pielęgnują ciało, wywołując uczucie całościowego odnowienia. W swoim asortymencie mają także do zaoferowania profesjonalne kosmetyki spa. Przeżycia w tym miejscu to niezapomniane chwile, bardzo często w pięknym środowisku natury, gdzie każdy dzień, dzięki wielogodzinnym masażom, kąpielom i innego rodzaju terapie sprawiają, że przeżywa się prawdziwy uczucie odmładzania i świeżości. W większości zabiegów używana jest przede wszystkim woda bo zgodnie z filozofią SPA to ona jest źródłem życia.

Parabeny i konserwanty – czym są i jak działają na produkty kosmetyczne

Kosmetyki bez parabenów to inaczej kosmetyki bez konserwantów. Parabeny zaliczamy do grupy syntetycznych konserwantów najczęściej ukazujących się w recepturach kosmetycznych. Kosmetyki są ulubionym kąskiem dla różnych bakterii typu, drożdże, pleśnie. Chętnie „żywią się” zawartymi w nich składnikami, przy okazji niszcząc jakość tych produktów, powodując utratę właściwości, a także narażając jednocześnie użytkowników na różne infekcje. Zapobieganie tym niechcianym zmianom to właśnie powód dla którego producenci kosmetyków wrzucają do nich konserwanty – niszczące i zapobiegające rozwijaniu się drobnoustrojów.

W powietrzu, na ubraniu, na powierzchni skóry występują drobnoustroje, zarodniki grzybów, drożdże. Po otwarciu produktu kosmetycznego, z powodu kontaktu z powietrzem lub skórą, np. przy dotykaniu preparatu ręką, zaczynają się w nim rozmnażać różnego rodzaju mikroorganizmy. Im częściej używamy preparat, tym większe ryzyko zakażenia go drobnoustrojami. Konserwanty mają pomóc w zapobieganiu ich rozwoju w produktach kosmetycznych. Dlatego jeżeli mamy zamiar kupić produkt kosmetyczny bez żadnych parabenów i innych konserwantów to trzeba uważać na to, by jak najszybciej zużyć całą zawartość opakowania. Należy też pamiętać, że jakiekolwiek zastosowanie parabenów lub konserwantów w produkcie nie jest żadnym zagrożeniem dla naszego ciała. Kosmetyki z konserwantami i parabenami są najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą używać ich przez znacznie dłuższy okres czasu. Natomiast kosmetyki bez parabenów są dobrym produktem dla osób, które chcą „zdrowsze” kosmetyki dla własnego ciała i w krótkim okresie czasu zużyją te produkty kosmetyczne.

Kosmetyk bez żadnych konserwantów to prawdziwy unikat. Nawet w naturalnych, certyfikowanych produktach kosmetycznych stosowane są konserwanty z listy dopuszczonych do dodawania do produktów kosmetycznych: kwas benzoesowy, dehydrooctowy, salicylowy itd. Oznacza to, że ciężko jest znaleźć taki kosmetyk, który nie będzie zawierał żadnych konserwantów.